"Šeimai" - 40
Šiais metais švenčiame jubiliejų!
1982-2022
39-ojo turistinio autožygio "ŠEIMA"
NUOSTATAI
ORGANIZATORIAI

Renginio organizatorius – VšĮ "Turistų klubas" kolektyvas.
Oficiali interneto svetainė https://turistuklubas.lt/
Renginio puslapis internete: https://turistuklubas.lt/autozygis
Renginio puslapis Facebooke: https://www.facebook.com/events/883107669315410 Turite klausimų? Pirmas kartas ir negalite apsispręsti ar šis renginys Jums? Paskambinkite, pasikalbėsime, papasakosim plačiau, patarsime - 864134343 (Inga).

KAS? KUR? KADA?

Data: 2022 m. rugpjūčio mėn. 19-21 d.
Vieta: Balskų Girininkijos stovyklavietė. Žemėlapis. Nakvynė savo palapinėse, autobusiukuose arba kemperiuose.

Renginys yra turistinio pobūdžio. Jis skirtas Lietuvos šeimoms pažinti Lietuvą. Renginys orientuotas į šeimas, tačiau taip pat kviečiame dalyvauti ir ne šeimyninės sudėties ekipažus. Renginį sudaro trys dienos. Rekomenduojame atvykti penktadienio vakarą.
Bendras abiejų dienų maršruto ilgis – apie 230 km.

REGISTRACIJA ir EKIPAŽO MOKESTIS

Išankstinė registracija vykdoma užpildant ekipažo paraišką čia.

Ekipažo dalyvavimo mokestis kinta nuo prisiregistravimo datos:
iki 2022.08.08 d. (imtinai) - 40 Eur;
nuo 2022.08.09 iki 2022.08.19 d. 19 val. - 50 Eur;
nuo 2022.08.19 d. 19 val. - 60 Eur.

Į mokestį įskaičiuota:

a) turistinė susitikimo/pasisveikinimo/susipažinimo vakarienė;
b) ekskursijos žygio lankytinose vietose (išskyrus Pagėgių Informacijos centras, ten bus renkamas simbolinis mokestis gidui);
c) lauko žaidimai mažiems ir dideliems;
d) nepamirštama vakarinė programa vaikams;
e) NEPAKARTOJAMAS gyvo garso koncertas bei kitos autožygio "Šeima" gimtadienio šventės pramogos tėveliams;
f) kava/arbata viso renginio metu.

Į mokestį neįskaičiuota:
Nakvynės mokestis. Simbolinis 1 Eur už naktį (vaikams iki 10 metų – nemokamai). Dalyviai susimoka atvykę į stovyklavietę.

Svarbu! Paraiškas organizatoriams išsiuntę ir nedalyvauti nusprendę ekipažai prašomi apie tai pranešti el.p. info@turistuklubas.lt arba tel. 8 650 77378

PROGRAMA

Penktadienis

19:00 - 23:00 Sveiki Atvykę! Atvykimas, registracija ir įsikūrimas Balskų stovyklavietėje.
21:00 - Kviečiame prie bendro stalo! Turistinė sutikimo/ susipažinimo vakaronė su turistine koše ir kitais skanėstais.

Šeštadienis

08:30 - Pabudome ir kelkimės! Kol Jūs pusryčiaujate, ruošiatės įsimintinai kelionei po Mažąją Lietuvą, rikiuojate savo automobilius į koloną, mes registruojame ryte atvykusius dalyvius ir ruošiamės šventinio autožygio atidarymui.

09:15 - 09:45 Tai jau oficialu! Atidarome šventinį, 40 metų minintį autožygį "Šeima" 2022. Trumpi pasisakymai iš renginio organizatorių.

09:45 - Gero kelio ir Gerų įspūdžių! Važiuojame kolona, aplankome įdomiausius regiono lankytinus objektus!

10:05 - 10:30 - Pagramantis. Jūros (upės) ir Akmenos santaka. Labai graži atodanga, paruoškite foto aparatus.

11:10 - 12:10 - Rūgaliai. Aplankysime Sigito Klymanto sodybą, kurioje auginami išskirtiniai gyvūnai. Nusimato džiaugsmo mažiesiems turistams.

12:45 - 13:15 - Vilkyškiai. Pagėgių turizmo informacijos centras. Įdomi ekskursija tiek mažiems tiek dideliems.

13:35 - 14:35. Rambyno kalnas. Pietūs ant kalno viršūnės. Neapsakomas kraštovaizdis. Turėkite užkandžių, tikrai būsite išalkę po pirmosios kelionės dalies.

15:20 - 16:00 - Katyčiai. Liuteronų Evangelikų Bažnyčia. Tai miestelis, kuriame tikrai pasijusite atsidūrę Mažojoje Lietuvoje. Mus pasitiks ir apie jį mums papasakos labai šiltas ir įdomus žmogus, kuris tikrai neleis mums nuobodžiauti. Tai tikrai nebus įprastas susipažinimas su Katyčiais. Nekantraudami laukiam pasivaikščiojimo.

16:15 - 16:40 - Degučiai. Išskirtinio grožio Trikampė Šv. Vincento Ferero bažnyčia.

16:45 - Ar pakanka įspūdžių? Kolona pajudame link stovyklavietės. Kur mūsų laukia Gimtadienio šventė.

17:30 - Balskai. Atsikvėpkite. Laisvas laikas. Jei dar nepažįstate savo kaimynų, pasilabinkite. Taip pat galite pažaisti tinklinį. Pažaisti kitus lauko žaidimus (jie lauks jūsų pievoje prie Štabo). Tai puiki proga užmegzti naujas draugystes tiek vaikams tieks suaugusiems. Taip pat galite išsimaudyti upėje.

19:30 - Dar šiek tiek rimties! Paskutine rimta užduotis šiai dienai. Burtų traukimas ir papildoma informacija apie rytdienos autoralį. Autoralio knygų išdavimas.

21:00 - 40-ojo gimtadienio šventinė programa. Sveikinsime vieni kitus su šia švente.

Mažiesiems dalyviams. Naktinis žygelis vaikams. Vaikai tikrai bus saugūs ir užimti, jais pasirūpins mūsų neapsakomi, daug patirties turintys vedėjai.
Grįžus jų lauks gimtadieninės pramogos.

Truputį didesniems dalyviams. Gimtadienis turi būti pažymėtas tinkamai. Susirinkime visi kartu į aikštę prie Štabo. Suneštinis stalas. Vaišinkime vieni kitus! Atsineškime savo užkandžius, kepimui paruoštus gaminius (yra masyvi stacionari šašlykinė, kur visiems užteks vietos.), gėrimus. Džiaugsimės, švęsime visi kartu - seni ir nauji draugai. Koks gimtadienis be torto? Bus ir tortas! Kokia gamta be laužų? Bus ir jie. Ir be abejo, kokia šventė be muzikos? Taigi specialiai mums ir jums paruoštas šventinis gyvos muzikos koncertas bei garso ir šviesų šou su Emilija Katauskaite ir Dominyku iš "Pramogų Magnatai".

Sekmadienis

Autoralyje kviečiame dalyvauti visus dalyvius - tiek senbuvius tiek naujuosius. Tai - mėgėjiškas/ turistinis autoralis, kuriame važiuojama pagal kelio knygą ir atliekamos įvairios užduotys - pvz.:
„Smiginis“ - ekipažas mėto strėlytes į taikinį;
„Palapinė“ - ekipažas pastato palapinę
„Kanistras“ - neatidarydamas dangtelio, ekipažas ±1 litro tikslumu nustato įpilto skysčio (vandens) kiekį litrais. Visos užduotys bus surašytos kelio knygoje.

Šeimų TTV (turistinės technikos varžybos) kviečiame dalyvauti visokios sudėties šeimas. Užduotys pritaikytos visai šeimai. Net ir mažiausi dalyviai turės ką veikti.

10:00 - autoralio startas kas 3 arba 2 min. Pagal burtų tvarka ištrauktus laikus. Prašome būti atsakingi ir pasirodyti prie starto linijos laiku.

13:00 - pirmo ekipažo finišas stovyklavietėje.

14:00 - šeimų turistinės technikos varžybos - estafetė (ne autoralio rungtis).

15:00 - autoralio pirminių rezultatų paskelbimas.

16:00 - Nejaugi jau laikas išsiskirti? renginio uždarymas, apdovanojimai.

Dėmesio! Priklausomai nuo susidariusių sąlygų (meteorologinių, dalyvių skaičiaus ir kt.) renginio tvarkaraštis gali būti koreguojamas.

KITA SVARBI INFORMACIJA

Bendros taisyklės
Civilinę ir baudžiamąją atsakomybę renginio metu prisiima tiesioginis kaltininkas.
Už nepilnamečių dalyvių saugumą atsako tėvai ar globėjai.
Šunys ir kiti augintiniai yra laukiami, tačiau šeimininkai griežtai turi atsižvelgti į kitus augintinius bei dalyvius. Už nelaimingus atsitikimus atsako augintinio šeimininkas.
Geriamu vandeniu ir maitinimu dalyviai pasirūpina patys. Stovyklavietėje laužus kūrenti draudžiama, leidžiama naudoti savo kepsnines.
Kilus situacijoms, kuriose yra nuomonių nesutarimas, problema yra sprendžiama renginio organizacinio komiteto narių pagalba. Skundas yra paduodamas raštišku būdu renginio Vyr Teisėjui. Renginio organizatorius svarsto skundą ir pateikia rezultatą. Rezultatą galima apskųsti. Daugiau informacijos galite gauti renginio metu.


DALYVIAI
Autoralyje ekipažai pagal rungtyse dalyvaujančio vaiko amžių skirstomi į tris amžiaus grupes:
I – gimę 2015 m. ir vėliau;
II - gimę 2010-2014 m.;
III gimę 2009 m. ir vyresni.
Svečių grupė apima ne šeimų ekipažus ne mažiau kaip iš dviejų žmonių.

Vairuotojo pažymėjimas su „B“ kategorija privalomas vienam ekipažo nariui. Jo neturintis asmuo kelyje vairuoti negali (išskyrus Susisiekimo ministerijos nustatytus šeimų vairavimo mokymo atvejus). Ralis prilygsta LASF (Lietuvos automobilių sporto federacijos) reglamentuojamoms nelicencijuojamoms varžyboms, vykdomoms pagal galiojančias Kelių eismo taisykles. Dalyviams LASF licencijų nereikia, jas turintiems dalyvauti nerekomenduojama.
Dalyviai privalo laikytis kelių eismo taisyklių, viešosios tvarkos taisyklių, Lietuvos
Respublikos aplinkos apsaugos, Saugomų teritorijų, Nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos, Miškų ir kitų įstatymų, parko nuostatų bei apsaugos reglamento, vietos savivaldos institucijų sprendimų, susijusių su lankymusi parkuose, kitų teisės aktų reikalavimų. Ryšium su Covid19 pandemija dalyviai privalo laikytis Vyriausybės nustatytų saugumo reikalavimų, jei tokie būtų paskelbti.
Šeštadienio maršrutas įeina į pasienio su Rusija ruožą, todėl suaugę žygio dalyviai
privalo turėti asmens dokumentus (pasus arba asmens tapatybės korteles; vairuotojo
pažymėjimo nepakanka).


AUTOMOBILIAI
Lengvieji automobiliai – techniškai tvarkingi, atitinkantys KET reikalavimus.
Padangos turi atitikti KET reikalavimus vasaros sezonui.
Saugos lankai automobiliuose neprivalomi, dalyviams šalmų nereikia, apranga laisva.
Automobilio saugumu ir draudimu rūpinasi automobilio savininkas ar įgaliotas asmuo.
Raliui startinius numerius išduoda organizatorius. Jie ant automobilių privalomi. Taip pat ant automobilių privalomi registracijos metu išduoti organizatoriaus ir rėmėjų lipdukai.
Made on
Tilda