Turistinio automobilių ralio „RUDUO - 2023“


NUOSTATAI1. ORGANIZATORIAI
1.1. Ralį organizuoja VŠĮ „Turistų klubas“.
1.2. Ralio informacinė interneto svetainė – TuristuKlubas.Lt
2. LAIKAS IR VIETA
2.1. Rudeninis automobilių ralis vykdomas 2023 m. spalio 22 d. (sekmadienį) Kaišiadorių rajone. Ralio pradžia aikštyne prie Kauno marių ties Grabučiškėmis. Vilniaus-Kauno automagistrale nuo Vilniaus pagal kilometrinius stulpelius nuvažiavus 83,8 km, pasukama pagal ženklą su nuoroda į Grabuciškes ir nusileidžiama į Kauno marių slėnį. Vietos koordinatės:
54° 53' 33.38", 24° 8' 51.22".
Ralio finišo (pabaigos) vieta Neveronių gyvenvietėje Kauno rajone.
2.2. Dalyvių registravimas, maršrutinių dokumentų išdavimas ir neprivalomas teorinis autoralio pradžiamokslio užsiėmimas „Ralio abėcėlė“ vykdomi nuo 9:00 iki 10:00 val., dalyvių susirinkimas, papildoma informacija ir burtų traukimas startų eiliškumui - 10:10 val., startas nuo 11:00 val. kas
2 min., finišas ~13:30 val.
2.3. Varžybų uždarymas ir apdovanojimai planuojami ralio finišo vietoje apie 16:00-17:00 val.
3. VARŽYBŲ SĄLYGOS
3.1. Trasos (maršruto) ilgis apie 80 km.
3.2. Kelyje automobilį vairuoja „B“ kategorijos vairuotojo pažymėjimą turintis ekipažo narys. Galimi vairuotojo pažymėjimo ir vairuotojo blaivumo tikrinimai prieš startą ir trasoje.
3.3. Trasoje galimi pravažiavimo kontrolės punktai be teisėjų, pažymėti orientacinio sporto ženklais su juose esančiais atžymėjimo komposteriais. Taip pat galimi slapti laiko kontrolės (SLK) punktai ir laiko nefiksuojantys SKP. Tokiuose punktuose statomi atitinkami ralio ženklai, sustoti ir atsižymėti būtina. Taip trasoje pat galimi maršrutiniuose dokumentuose, legendoje pažymėti pravažiavimo kontrolės punktai (KP) be teisėjų. Jie žymimi orientavimosi sporto KP ženklais, atsižymima juose esančiais komposteriais įspaudžiant skylutes kontrolinėje kortoje.

3.4. Ralio trasoje galimos tokios papildomos rungtys (PR) :
Slalomas.(Laikas). Automobilyje lieka ne daugiau du žmonės. Po starto asfaltuotoje aikštelėje reikia automobiliu nuvažiuoti trasą pagal duotą schemą.
 „Taip ar Ne“. Rungties vietoje ekipažas gauna lapą su ralio trasoje esančių arba nesančių objektų nuotraukomis. Apibrėžtuose langeliuose be taisymų nurodyti, kurie objektai ralio trasoje buvo, kurie ne (TAIP arba NE). Lapas atiduodamas ralio finiše.
 „Foto“. Rungties vietoje ekipažas iš nuotraukų atpažįsta ir raštu be taisymų nurodo, kokiose ralyje pravažiuotose gyvenvietėse yra nuotraukose užfiksuoti objektai.
„Lietuvos žemėlapis“. Ant teisėjų automobilio iškabinti Lietuvos žemėlapiai su rajonų teritorijų ribomis. Rungties vietoje ekipažas raštu atsako, kurių rajonų savivaldybių teritorijos nuspalvintos.
 “Rajonų žemėlapiai“. Rungties vietoje ekipažas iš atpažįsta ir be taisymų raštu nurodo, kokių Lietuvos rajonų yra keturi žemėlapiai (duodami 6 variantai).
 „Klausimėlis“. Rungties vietoje ekipažas atsako į 5 klausimus apie ralio regioną.
 “Smiginis. Ekipažas vykdo vieną bandomą ir 5 įskaitinius strėlyčių metimus į taikinį.
Žiedai“. Ekipažas mėto žiedus, stengiantis užmesti ant stovo.
Taip pat galimos kitos papildomos rungtys, panašios į nurodytas4. DALYVIAI.
4.1. Ekipažo sudėtis – vairuotojas ir šturmanas. Papildomai leidžiama vežtis keleivių (ne daugiau negu automobilyje yra vietų).
4.2. Vairuotojo pažymėjimas su „B“ kategorija privalomas vienam ekipažo nariui. Jo neturintis asmuo kelyje vairuoti negali, išskyrus Susisiekimo ministerijos numatytą šeimyninio vairavimo mokymo atvejį, atitinkant nustatytus reikalavimus.
4.3. Pagal LASF sporto kodeksą ralis prilygsta Nelicencijuojamoms varžyboms. Dalyviams LASF licencijų nereikia, jas turintiems dalyvauti nerekomenduojama.
5. AUTOMOBILIAI
5.1 Lengvieji automobiliai – techniškai tvarkingi, atitinkantys KET reikalavimus.
5.2 Padangos turi atitikti KET reikalavimus, gali būti restauruotos.
5.3 Saugos lankai automobiliuose neprivalomi, dalyviams šalmų nereikia, dalyvių apranga nereglamentuojama.
5.4 Automobilio saugumu ir draudimu rūpinasi automobilio savininkas ar įgaliotas asmuo.
5.5 Startinius numerius išduoda organizatorius. Jie ant automobilių privalomi. Taip pat ant automobilių privalomi registracijos metu išduoti organizatoriaus ir reklaminiai rėmėjų lipdukai.

6. REZULTATŲ SUVEDIMAS
6.1. Baudos taškai skiriami vadovaujantis 2023 m. Lietuvos mini ralio čempionato baudų lentele.
6.2. Legendoje nepažymėtame (slaptame) kontrolės punkte (SLK, SKP) neatsižymėjusiam ekipažui
skiriama 100 b.s.
7. APDOVANOJIMAI
7.1 Autoralyje I-III vietas laimėjusių ekipažų vairuotojai ir šturmanai apdovanojami diplomais, medaliais bei kitais prizais, užėmę IV-VI vietas apdovanojami diplomais.
7.2 Galimi papildomi apdovanojimai.
8. STARTINIAI ĮNAŠAI IR ATSAKOMYBĖ
8.1 Ekipažo startinis įnašas 50 Eur, kuris sumokamas iki 2023-10-15. Nuo 2023-10-16 iki renginio dienos 08:00 val. – 60 Eur, o atvykusiems iš anksto nesiregistravus – 70 Eur.
8.2 Organizatorius neatsako už nuostolius, kuriuos patyrė sportininkai varžybų metu.
8.3 Civilinę ir baudžiamąją atsakomybę varžybų metu prisiima tiesioginis kaltininkas.
8.4 Už nepilnamečio dalyvio saugumą atsako tėvai ar globėjai.
9. PAPILDOMA INFORMACIJA.
9.1. Papildoma informacija teikiama telefonu 8-641-34343, el. paštu info@turistuklubas.lt
9.2. Išankstinė registracija vykdoma
https://tickets.paysera.com/en/event/turistinis-autoralis-ruduo-2023
9.3 Paraišką pasiuntęs bet nedalyvauti nusprendęs ekipažas apie tai ralio organizatoriams praneša el. paštu info@turistuklubas.lt arba telefonu 8-641-34343.
9.4. Ralyje pirmą kartą dalyvaujantiems ekipažams į ralio pradžios vietą atvykti rekomenduojama iki 9:00 val. ir dalyvauti neprivalomoje auto ralio pradžiamokslio pamokėlėje.

Nuostatus ruošė:
V.Marčiukaitis
Made on
Tilda